Thursday, July 19, 2012

Myftiu i Pukes uron besimtaret mysliman "Gezuar muajin e Ramazanit"Myftiu i Pukes Gezim Kopani sot 19 korrik 2012 pikerisht  ne naten e madhe te muajit Ramazan uron te gjithe besimtaret mysliman te rrethit Puke:


" Ne emer te Myftinise se rrethit Puke dhe te Komunitetit Mysliman te Shqiperise uroj besimtaret mysliman te rrethit Puke gezuar muajin e bekuar te Ramazanit! 
Le te sherbej ky muaj si udhezim ne punet e mira, mu ashtu sic permend Allahu edhe ne Kur'an "Leal lekum te-tekun" qe te behemi te devotshem. Ska devotshmeri me te madhe se sa devotshmeria ndaj lutjeve kushtuar Allahut te Madheruar. 
Lus Allahun e Madheruar qe muaji i Ramazanit te jete  muaj i lumtur dhe i gezuar dhe me lutje dhe agjerim te pranuar per te gjithe myslimanet  Pukjane."

Urimi i Myftiut te rrethit Puke me rastin e fillimit te muajit te Ramazanit 2012
Imam Gezim Kopani

Puke me 19 korrik 2012

No comments:

Post a Comment

Xhamit e Pukes

Note: Only a member of this blog may post a comment.