Wednesday, October 24, 2012

Myftiu i Pukes uron besimtaret me rastin e Kurban Bajramit

Me date 24.10.2012 me rastin e festes se Kurban Bajramit Myftiu i rrethit Puke Gezim Kopani uron besimtaret mysliman.

Ne urimin e tij Myftiu tha: " Me rastin e festes se Kurban Bajramit ne emer te Komunitetit Mysliman te Shqiperise uron te gjithe besimtaret mysliman per hajer festen e Kurban Bajramit. Festimi i festes se Kurban Bajramit kete vit behet ndryshe me vitet e tjere pasi Shqiperia eshte ne prag te festimit te 100 vjetorit te Pavaresise. Ne kete kuader kemi edhe nje arsye me shume per te festuar edhe me te gezuar dhe te lumtur. Edhe nje here uroj qe festa e Kurban Bajramit sjell per te gjithe besimtaret mysliman gezim,lumturi ne familjet tuaja."

Urimi i Myftiut te rrethit Puke me rastin e festes se Kurban Bajramit
Imam Gezim Kopani
Puke me 24 tetor 2012

No comments:

Post a Comment

Xhamit e Pukes

Note: Only a member of this blog may post a comment.