Wednesday, October 24, 2012

Neser 25 tetor 2012 festa e Kurban Bajramit

Myftinia e rrethit Puke informon te gjithe besimtaret mysliman se neser date 25 tetor 2012 zhvillohet falja e namazit te Kurban Bajramit. Ju informojme se ritet fetare fillojne qe ne oren 06:00 me faljen e namazit te sabahut. Me pas imami i Xhamise do mbaj predikime mbi tema te ndryshme islame deri ne oren 07:30. Te gjithe besimtaret qe kane deshire te marrin pjese ne namazin e Kurban Bajramit duhet te jene ne Xhamin e Pukes ne oren 07:30 per tu pergatitur per namazin e Kurban Bajramit qe do filloj ne oren 07:44. Namazi i Kurban Bajramit do falet ne fshatin Qerret dhe ne fshatin Iballe.

No comments:

Post a Comment

Xhamit e Pukes

Note: Only a member of this blog may post a comment.